Aktivity pro budoucí rodiče

		        

Velký prostor v programové nabídce je věnován budoucím rodičům a maminkám na mateřské dovolené. Nabízíme cvičení pro těhotné a cyklus přednášek pro budoucí maminky a jejich partnery. Maminky mají možnost setkání s odborníky a zároveň mohou prožít i setkání s ostatními maminkami, porovnat své zkušenosti a přání a mají –li zájem, mohou ve stejné skupině pokračovat v dalších kurzech i po narození miminka.

CVIČENÍ PRO TĚHOTNÉ

cena: 800 Kč/10 lekcí

lektor: Bc. Aneta Pavlíčková

pondělí 17.00 – 18.00 hod.

přihlášky a informace: Mgr. Ivana Fraňková, tel. 602 751 385, e-mail: ivafr@luzanky.cz

TERMÍNY A TÉMATA PŘEDNÁŠEK “ČEKÁME MIMINKO…”

pondělí 17.00 – 19:00 hod.
cena: 350 Kč / přednáška

Péče o dítě I

Jaká je doporučená výbava pro miminko? Vhodné pomůcky k péči o novorozence. Přebalování,koupání, oblékání – to vše si vyzkoušíme na modelu miminka.

Péče o dítě II

Šetrná manipulace s miminkem. Správný úchop, zvedání, chování, polohování dítěte.Pomůcky k přenášení: výhody, nevýhody. Vázání do šátku, praktický nácvik s šátkem a modelem miminka.

 

Co se děje u porodu

Jak poznáte, že se blíží porod, kdy začíná porod, jak porod probíhá, co se při něm děje, jak ho může vnímat miminko, jak to je z pohledu maminky, jak porod vidí Světová zdravotnická organizace (WHO), jaká jsou její doporučení; jaká je role tatínka, jaká byla dříve, jak nebýt přítěží, proč naslouchat a jak umět podpořit; co
s sebou do porodnice – to jsou hlavní témata, které probereme v této lekci.

Šestinedělí aneb je nás doma o jednoho více

Jaké jsou změny v raném šestinedělí – tělesné, psychické emocionální. Je nás doma
o jednoho více. Pohlavní styk. Změny po císařském řezu. Podpora a sebedůvěra maminek šestinedělí.

Čtyři doby k miminku

Jak se dítě dostává na svět, fyziologie porodu, mechanismus porodu, význam bolesti při porodu, možnosti ovlivnění bolesti, práce s bolestí, polohy během porodu, ošetření novorozence. Zásahy a léky během porodu, jejich opodstatnění. Vliv strachu.

Kojení – jak na to

Výhody přirozené výživy novorozence, o tvorbě a složení mateřského mléka (fyziologie laktace), technice kojení. Praktický nácvik různých poloh při kojení, osvojení použití kojícího polštáře a hlavní zásady správné techniky kojení. o by měla znát maminka a lékař jejího dítěte po puštění z porodnice.

Kojení – problémy a co s nimi

praktický nácvik správné techniky kojení s modelem miminka, také s využitím kojícího polštáře. Seznámení se s nejběžnějšími problémy při kojení a návodem na jejich řešení.

 

Cena jednotlivé lekce 350,-Kč
Kurz se koná průběžně, je možné do něj vstoupit od libovolné lekce.

 

Lektor:
Kateřina Sedláčková

Na každou lekci si maminka může přivést 1 průvodce.
Je třeba se předem přihlásit. Počet účastníků je omezen.

Přihlášky a informace
Kateřina Sedláčková, tel.: 608538925 e-mail:katka.dula@seznam.cz